Jak zabalit na focení a na nic nezapomenout

Kolikrát se vám stalo, že jste něco nechali doma? V lepším případě doma, nebo na setu? Nedávno jsem balila na focení knihy a naštěstí to bylo 10 min. od domu, protože v rámci paniky a stresu jsem zapomněla odpalovač a reflektor. Naštěstí jsem poučena a už si to hlídám.

Jak jste to řešili na setu, když jste něco zapomněli? 

Když se bez toho obejdete, nebo když bydlíte blízko a můžete se vrátit tak je to pohoda. Ale co když Vás potká ta horší je varianta a nemáte ani jednu z těchto možností. Tak co teď? Začnete hledat obchod, kde je možnost dokoupit potřebné nebo začnete improvizovat? 

My jsme museli klasicky zapomenutý reflektor řešit deštníky, ale asi víc vtipné bylo, když jsme omotávali neprůhlednou izolepu okolo světla a tvořili reflektor. Důležité je si poradit a nestresovat se, že? 

Nejhorší situace může nastat ve chvíli kdy se váš stres přesouvá na klienta. A co klient? Ten si bohužel nepamatuje nic jiného než jaké byly problémy a ne to jak dobrou jste odevzdali práci.

Jak tomu předejít ?

Vytvořte si seznam vybavení. Jeden čas jsme vytvořili seznam vybavení, abychom věděli kde co je. Tím, že jezdíme na více druhů focení, tak je vždy potřeba měnit vybavení a nemůžeme ho mít jen tak v tašce. 

Seznam vybavení, které potřebujete na set nám pomáhá při balení jak doma tak na setu. Takže když odjíždíte tak jen zkontrolujete jestli máte vše. Ale nebudeme si lhát, vytvořit takový seznam není zrovna velká zábava. 

Ale stálo to za to, alespoň ze začátku než si vše sedlo.

Hodně mám balení usnadnilo, když měla každá věc své místo, a to jak v batohu tak v kufru, kouknete a vidíte, že je jedna přihrádka prázdná a je jasné, že vám to chybí.

Balit den dopředu? Ano, je to nejlepší lék na to, aby jste nebalili ve stresu a na nic nezapomněli. Dejte si čas vše v klidu promyslet a zabalit.

Ráno to jen vše překontrolovat. Rozhodně to musíte při odchodu ještě vše zkontrolovat, hlavně jestli máte správný počet tašek v autě nebo na zádech.

Technické vychytávky?  Před několika lety jsme podpořili startup, který vyvíjí taková lepítka na vybavení. Propojíte jej  s aplikací a ihned vám aplikace řekne, zda máte zabalené vše. Stejně tak to mělo fungovat v případě odjezdu z lokace. Jen zapnete apku v telefonu, apka vyšle signál a vy víte zda je v autě vše. Nejlepší nápad na který jsme narazili. Bohužel se ho zatím vývojářům nepodařilo dokončit.

Máte nějaký zaručený trik jak nic nezapomenout? Napište nám do komentáře či na instagram.

Kolik vás již stálo peněz, to že jste někde něco nechali? Nás naštěstí jen stovky, jako zapomenutý kabel či izolepa. A co potom následovalo? Samozřejmě obvolávání klientů kde jsme to asi nechali. Tohle už fakt nemusím znovu zažít. Takže poctivě den dopředu balím a ráno to kontroluji já a následně i Jirka.

A jaká je vaše vychytávka na balení, abyste na něco nezapomněli?

Mějte se krásně.