31 důvodů proč jste neúspěšní

Život je jako na houpačce, někdy se daří více a jindy méně. V mnoha ohledech si za to můžeme sami. Ráda bych řekla, že i teď, ale na druhou stranu stále je možné něco dělat. Často se lidé ptají, jak mají být úspěšní? Proč již úspěšní nejsou, když tak dřou? Prošla jsem knihu od Napoleona Hilla- myšlením k bohatství a vybrala důvody proč jsme tak kde jsme a přidala další vlastní které jsem v nedávné době vypozorovala. A opravdu je jich hodně a vyděsilo mě v kolika důvodech se poznávám.

Při vám, abyste se tu nenašli. Pokud vás napadá další důvod, budu ráda za doplnění.

 1. Rodinné dispozice. Může se stát, že se narodíte s vadou nebo postižením díky kterému vám není dáno stát se úspěšným. I když znám mnoho případů, pro které to překážka nebyla. Tudíž to je trochu sporné.
 2. Nejasně definovaný cíl. Pokud nemáte cíl, tak jak víte, že jdete správně. Více ve článku zde.
 3. Nedostatečná ctižádost. Chcete, ale vlastně ne ani tolik. Nebo vás to bací jen do té doby než to začne být nepohodlné. A tím nikdy nevystoupíte z komfortní zóny.
 4. Nedostatečné vzdělání. Tím myslím hlavně, že člověk neumí správně zpracovat informace, které se k němu dostanou.
 5. Nedostatečná sebekázeň/ vytrvalost Nebát se jít dál když to bolí.
 6. Špatné zdraví. Myslím jak fyzické, jako je například obezita, nebo astma, které vám asi neumožní být vrcholovým sportovcem, tak duševní zdraví jako jsou třeba deprese.
 7. Otálení/ prokrastinace. Díky sociálním sítím to jde rychle. Ale existují aplikace, které vám je na určitý čas zakážou a pomohou vám se soustředit na cíl.
 8. Negativní osobnost. Na tom se dá pracovat pokud jste lidem nesympatičtí a negativisti, pak s vámi nikdo spolupracovat nebude chtít.
 9. Závislosti. Mohou to být závislosti na drogách, sociálních sítích, na jídle atd.
 10. Touha získat něco za ni. Život v představě že se jednoho dne vzbudíte a budete bohatí. To se možná stane pokud čekáte, že budete dědit.
 11. Moc a bohatství nezískané vlastním úsilím. To souvisí s předchozím bodem. Rychlé zbohatnutí například výhra v loterii vede k rychlému úpadku. Zatím jsem neviděla případ, kdy někdo vyhrál a byl schopný si majetek udržet a zvýšit ho.
 12. Nerozhodnost. Stále čekáte, že důležitá rozhodnutí udělá někdo za vás.
 13. Strach. Co si budou mysle sousedé? Co když to nevyjde? Negativními myšlenkami jen tu událost přitáhneme.
 14. Špatný výběr životního partnera. Jedna věc je podpora rodiny kterou potřebujete k tomu aby jste byli úspěšní, potřebujete někoho kdo vám věří a pomáhá vám. Ale pokud vás drahá polovička jen zrazuje, nebo celý den sedí v hospodě a stěžuje si, asi to není moc povzbudivé a tvůrčí prostředí.
 15. Přehnaná opatrnost. To hodně souvisí se strachem. Nebojte se zeptat s tím, že byste někoho mohli urazit.
 16. Špatný obchodní partner. Hledejte si k sobě takové lidi, kterou jsou pro vás inspirací a můžete si navzájem pomoci. Ne nadarmo se říká, že jsme průměrem 5 osob okolo nás.
 17. Neustálé vymlouvání se, stěžování si a litování se. Zrovna byla špatná doba, ten produkt není tak dobrý, nejsem tak dobrý, je špatné počasí, jsem moc mladý, moc starý,… Člověk udělá během dne okolo 10-15 stížností. Zkuste se pozorovat, nepatříte zrovna do téhle skupiny?
 18. Vědomá nepoctivost/jdu proti svému svědomí. To asi není potřeba vysvětlovat.
 19. Nízká emoční inteligence. Nechápete proč a jak lidé jednají. Je dobré si nastudovat psychologii osobnosti. Zkuste knihu Jak získávat přátelé a působit na lidi od Carnegieho.
 20. Špatný produkt. Prodáváte něco co má smysl? Nebo nosíte dřevo do lesa?
 21. Nevhodná volba povolání. Jste cukrář protože ve vašem městě je cukrárna která prosperuje a vám to nejde? Dělejte raději něco co vás baví a těší.
 22. Široký obor zájmu. Specializujte se. Pokud jste například fotograf je určitá všestrannost dobrá, ale je nutné se specializovat. Alespoň ze začátku se zaměřte na jednu věc a naučte se ji pořádně.
 23. Žijete předsudky a pověrami. Jako, že každý muslim je terorista a žena patří do domácnosti k dětem. To vám asi moc obchodních partnerů neudělá.
 24. Jste sobec. Sice máme být na prvním místě, ale všechno s mírou.
 25. Necháme se unášet domněnkami. Já myslela,… Kolikrát jste to slyšeli? Nejdříve poslouchejte. Raději fakta místo domněnek.
 26. Neschopnost spolupráce. Jsou lidé kteří si musí dělat všechno sami. Ale, no tak v dnešním světě to už neplatí. Naučte se outsourcingu, co nemusím udělat naléhavě já, ať udělá někdo jiný. A budete mít volno a jen to zkontrolujete.
 27. Nesnášenlivost. Tím nemyslím k potravinám, ale k lidem.
 28. Rozhazování peněz.
 29. Neznáte svoji cenu. Když se někdo zeptá kolik ho bude stát, víte co odpovědět? Nebo něco řeknete a pak ani nechcete jít do práce protože to bylo málo?
 30. Nedostatek nadšení. Máte nápad, víte jak na něj, ale není tam to flow. 
 31. Nedostatek kapitálu. S tím se člověk potýká na začátku podnikání, ale dnes již máme mnoho možností jak to řešit. Půjčky, startupy, rozjezdy od firem, které podporují začínající firmy nebo paralelní podnikání při zaměstnání.
 32. Čekáte na až. Až budu mít lepší portfolio, až děti vyrostou
 33. Čekáte že to někdo udělá za vás.
 34. Určitě to není vše, napadají vás nějaké další důvody?

Napište nám do komentáře vaše výmluvy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.